مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل کدام است؟

  • انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • نویسنده : sina askari

مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل کدام است؟

اگر شما کسی هستید که برای کسب‌وکارتان یک سایت طراحی کرده­اید و سعی دارید تعداد بازدیدکنندگان سایتتان را افزایش دهید با ما همراه باشید. شما برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایتتان دو روش دارید که اولی باید سئوی سایتتان را ارتقاء بخشید و دومی از گوگل تبلیغات بگیرید. تبلیغات در گوگل  با استفاده از راه­اندازی سرویس گوگل ادوردز یا تبلیغات آنلاین گوگل انجام می­گیرد. شما برای عضویت در این سرویس گوگل و استفاده از آن باید حساب کاربری خود را شارژ کنید و برای شارژ آن نمی­توانید از ریال استفاده کنید. ما در این مقاله به شما می­گوییم که مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل شما کدام است.

گوگل ادوردز چیست

همان‌طور که گفته شد برای دیده شدن سایت شما در نتایج صفحه­ ی اول جستجوی گوگل دو روش وجود دارد.

برای اینکه به‌صورت طبیعی سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد، گوگل معیارهایی برای سایت­ها تعیین می­کند و آن­ها را بر اساس این معیارها رتبه بندی می­کند که به آن فرآیند بهینه­سازی موتورهای جستجو یا سئو گفته می­شود. اگر سایت شما این معیارها را رعایت کند، بالاتر از سایت­های رقیب خود در نتایج گوگلقرار می­گیرد.

روش دیگر انجام تبلیغات در گوگل است. تبلیغات در گوگل این­گونه است که شما تبلیغ سایت خود را به گوگل می­دهید و گوگل سایت شما را در صفحه­ ی اول نتایج جستجوی خود قرار می­دهد و به­ ازای هر کلیکی که روی سایت شما توسط کاربران انجام می­گیرد گوگل از شما هزینه دریافت می­کند که به این نوع تبلیغات، تبلیغات کلیکی می­گویند. اما شاید برای شما هم سؤال باشد که دریافت هزینه توسط گوگل چگونه انجام می­گیرد؟ گوگل برای انجام تبلیغات سرویسی را با نام گوگل ادوردز طراحی کرده است.

گوگل ادوردز و محدودیت های مربوط به مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل برای ایرانیان

شما در این سرویس گوگل عضو می­شوید و باید حساب کاربری خود را برای انجام تبلیغات شارژ کنید اما قبل از آن باید نوع ارزی را که می­خواهید با آن حساب کاربری خود را شارژ کنید مشخص شود. تعیین نوع ارز در این حساب فقط یک‌بار انجام می­شود و کاربر نمی­تواند آن را تغییر دهد. پس باید در نوع ارز انتخابی بسیار دقت شود. سؤالی که پیش می­آید این است که آیا کاربری ایرانی می­توانند از ریال استفاده کنند؟

جواب به این سؤال منفی است. به علت اینکه گوگل در کشور آمریکا تأسیس‌شده است و کشور ما از طرف شرکت­های آمریکایی تحریم شده است بنابراین کاربران ایرانی نمی­توانند از ریال برای پرداخت هزینه­ی تبلیغات خود در گوگل استفاده کنند از این رو می بایست به دنبال مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل باشند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 مزایای تبلیغات توسط ادوردز چیست

همان‌طور که می­دانید گوگل یکی از محبوب­ترین موتورهای جستجو است و روزانه تعداد افراد زیادی از آن برای رسیدن به مطلب موردنظر خود استفاده می­کنند. تبلیغ در آن می­تواند یک روش سریع و هزینه­ بر باشد که می­تواند سایت یا برند شما را بین سایت­های معتبر قرار دهد.

تبلیغات کلیکی یکی از کم­ هزینه­ ترین روش­های تبلیغاتی در اینترنت است و افراد با هر بودجه­ و سرمایه ­ای می­توانند از آن استفاده کنند.

با تنظیماتی که گوگل ادوردز دارد می­تواند تبلیغات شما را ازلحاظ مکان، محدوده سن، زمان­بندی و … انحصاری ­کند و باعث می­شود بازدهی تبلیغ شما بالاتر رود.

تبلیغ در گوگل به دلیل تأثیری گذاری سریعی که در کسب‌وکار و معرفی برند شما دارد می­تواند که روش بسیار مؤثر باشد.

حال سؤال این است کدام روش بهتر است سئو یا تبلیغ در گوگل؟ جواب این سؤال به نوع کسب‌وکار و هدفی که از ساخت سایت خود دارید، بستگی دارد و ممکن است هر دو روش برای سایت کسب­وکارتان مناسب باشد

مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم باید بدانید که شارژ حساب کاربری و هزینه تبلیغات دو موضوع کاملاً متفاوت هستند. شارژ حساب کاربری درواقع مبلغی است که گوگل برای آغاز تبلیغات دریافت می­کند ولی هزینه تبلیغات مبلغی است که به­ ازای هر کلیک روی تبلیغ شما توسط گوگل دریافت می­شود.

تنظیمات پرداخت هزینه در گوگل به دو شکل زیر هستند

پرداخت هزینه به­ صورت خودکار (Automatic Payment)

برای این روش شما باید از یک بانک خارجی کارت اعتباری تهیه کنید. اطلاعات کارت اعتباری خود را به گوگل ادوردز می­دهید و گوگل هرماه مبلغی را بابت هزینه­ تبلیغات گوگل ادوردز از کارت اعتباری شما کم می­کند. زمانی که شما اطلاعات خود را وارد گوگل ادوردز می­کنید، یکی از گزینه ­هایی که باید توسط تعیین شود میزان بودجه ­ی روزانه تبلیغات شماست. میزان آن کاملاً بستگی به سرمایه و مدتی که می­خواهید گوگل برای شما تبلیغ کند، دارد.

گوگل به­ صورت خودکار این بودجه را برای یک ماه محاسبه می­کند. طبق الگوریتم گوگل ادوردز اگر میزان مصرف از بودجه ماهانه­ی تعیین‌شده کمتر باشد، گوگل هزینه را کسر می­کند میزان بودجه­ی ماه بعد را افزایش نمی­دهد اما اگر میزان مصرف شما از بودجه­ی ماهیانه شما بیشتر باشد، گوگل هزینه تبلیغات را کسر و بودجه­ی ماه بعد را افزایش می­دهد.

پرداخت­های دستی مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل (manual payment)

در این روش شما پس از تعیین مناسب ترین ارز برای تبلیغات گوگل مبلغی را قبل از شروع تبلیغات توسط گوگل پرداخت می­کنید و به ­عنوان اعتبار در حساب کاربری شما قرار می­گیرد. وقتی این مبلغ به پایان برسد، تبلیغات شما نیز در گوگل به پایان می­رسد.

با توجه به این اینکه کاربران در چه کشوری قرار دارند و با چه مشکلاتی کشور آن­ها مواجه است ممکن است یکی از روش­ها یا هر دو روش رو نتوانند استفاده کنند.  یکی دیگر از الگوریتم­های گوگل هم اینکه شما اگر پرداخت دستی را انتخاب کرده­اید می­توانید آن را با پرداخت خودکار عوض کنید اما نمی­توانید عکس آن را انجام دهید. در ایران به علت تحریم نمی­توان از دور روش­ بالا استفاده کرد اما شرکت­هایی در ایران وجود دارند که روش پرداخت خود را با سایر کاربران به اشتراک می­گذارند.

چه ارزی مناسب پرداخت هزینه تبلیغات گوگل است

باید به این نکته توجه کنیم تبلیغات در گوگل به‌صورت یک مزایده است. یکی از پارامترهایی که باید در گوگل ادوردز توسط کاربران تعیین شود این است که برای هر کلیکی که روی تبلیغات شما می­شود حاضرید چه قیمتی بپردازد یا به عبارتی پیشنهاد قیمت می­دهد. وقتی یک کاربر کلیدواژه ­ای را جستجو می­کند. گوگل جستجو می­کند که آیا تبلیغ­ کننده ­ای روی کلیدواژه ­ی موردنظر سرمایه­ گذاری کرده است یا خیر. اگر جواب این سؤال مثبت باشد و اگر تعداد این تبلیغ‌کننده‌ها زیاد باشد، مزایده شروع به کار می­کند.

درواقع هدف گوگل از این مزایده تعیین رتبه و جایگاه تبلیغ هرکدام از تبلیغ ­کننده ­ها است. رتبه تبلیغ از حاصل‌ضرب قیمت پیشنهادی در امتیاز کیفی تبلیغ به دست می­ آید. امتیاز کیفی به امتیازی گفته می­شود که به میزان و کیفیت ارتباط کلمات کلیدی و تبلیغات کلیکی داده می­شود.  امتیاز کیفی گوگل بهترین جایگاه به تبلیغی می­دهد که بیشترین پیشنهاد قیمتی و بهترین امتیاز کیفی را داشته باشد.

گوگل قبل از شروع مزایده ­ی خود اول کلیه ­ی پیشنهاد‌های قیمتی برای این کلیدواژه را به دلار آمریکا تبدیل می­کند و سپس مزایده انجام می­شود. پس برای گوگل فرقی نمی­کند که از کدام ارز استفاده می­کنید تا هزینه­ی تبلیغات خود را پرداخت کنید اما شما باید کاملاً بررسی کنید که کدام ارز در کشور شما دسترسی آسانی دارد.