مهمترین فواید تبلیغ در گوگل ادوردز

  • انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۸
  • نویسنده : sina askari

مهمترین فواید تبلیغ در گوگل ادوردز

همانطور که می­دانید امروزه با دسترسی اکثریت به اینترنت بسیاری از کار ها توسط اینترنت و سایت های مختلف رونق میابند. برای گسترده تر کردن کسب و کار آنلاینتان یا هر کسب و کار دیگری که برای خود انتخاب کرده اید نیاز به یک تبلیغی دارید که باتوجه به آن کسب و کارتان باید برای آن کار تبلیغ کنید. پس با توجه به اهمیت اینترنت، سایت های مختلف و شبکه های اجتماعی باید به تبلیغات آنلاین بپردازید تا درآمد و کارایی بیشتری را داشته باشید. یکی از راه هایی که می­توانید به تبلیغات آنلاین بپردازید، گوگل ادوردز است. گوگل ادوردز که طرفداران زیادی را برای خود جذب کرده است یکی از راه های بسیار به صرفه ایست که می­توان برای تبلیغ آنلاین استفاده کرد، در این مقاله به معرفی مهمترین فواید تبلیغ در گوگل ادوردز نسبت به سایر راه های تبلیغاتی خواهیم پرداخت.

فواید تبلیغ در گوگل ادوردز برای شما

یکی از فوایدی که استفاده از گوگل ادوردز می­تواند برای شما داشته باشد این است که شما می­توانید در مدت زمان کوتاه نتیجه ی تبلیغ در گوگل ادوردز را مشاهده کنید. روش های دیگری که برای تبلیغ وجود دارد مانند ارائه ی آگهی، فرستادن پیامک های تبلیغاتی و… با اینکه هزینه ی زیادی را می­طلبد نتیجه ی سریعی را هم به دنبال ندارد. اگر شما توانسته اید با این روش های تبلیغاتی در تبلیغات خود موفق شوید حتما صبر زیادی داشتید.

نتیجه سریع تر با استفاده از گوگل ادوردز

باتوجه به اینکه امروزه اکثریت به اینترنت دسترسی دارند و وقت زیادی را در اینترنت می­گذارند شما با تبلیغ توسط گوگل ادوردز می­توانید خدمات، محصولات و یا هر چیز دیگری که در سایت خود برای تبلیغات دارید را به نمایش بگذارید. شما می­توانید با توجه به این مورد بسیاری از مطالب که در سایت شما وجود دارد و کاربران از آن بی اطلاع اند را مطلع کنید.

روش تبلیغاتی گوگل ادوردز با نتیجه ی سریع و تضمین شده می­تواند به شما کمک کند تا هر چه سریع تر و بدون هدر دادن زمان بتوانید سایت خود را گسترش دهید و به بهینه سازی آن بپردازید.

باتوجه به بازخوردی که سایت گوگل ادوردز می­تواند برای شما داشته باشد، می­توانید به گوگل ادوردز اعتماد کنید و تبلیغ خود را در گوگل ادوردز و توسط آن به نمایش بگذارید.

نتایج واضح یکی از فواید تبلیغ در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز نتایج را به صورت واضح در اختیار شما قرار می­دهید تا بتوانید ملاحظه کنید که بازدهی سایت شما چه اندازه بوده است؟ و برای اینکه سایت شما بازدهی بالاتری داشته باشد و افراد دیگری جذب آن شوند.

یکی از مواردی که در هنگام مشاهده ی نتیجه ی تبلیغات در گوگل ادوردز می­توانید از آن بهره ببرید این این که ببینید آیا کلمات کلیدی مناسبی را انختاب کرده اید یا خیر؟ اگر سایت شما تعداد کاربران زیادی را با تبلیغ توسط گوگل ادوردز جذب نکرد، می­توانید این شک را داشته باشید که شاید انتخاب کلمات کلیدی و متن آگهی تبلیغاتی توسط شما اشتباه بوده است و می­توانید به تصحیح آن بپردازید. بنابراین با توجه به آماری که گوگل ادوردز در اختیار شما قرار می­دهد می­توانید به تحلیل و بررسی هرکدام بپردازید.

گوگل ادوردز  اطلاعات زیادی را در مورد هر یک از تبلیغات شما در اختیارتان می­گذارد. یکی از اطلاعاتی که گوگل ادوردز بعد از نمایش آگهی در اختیارتان قرار می­دهد،دفعات کلیک شده به روی تبلیغ است که شما با استفاده از آن می­توانید به این مطلب پی ببرید که تا چه حد تبلیغ شما برای مخاطبتان جذاب بوده است؟

مورد دیگری که گوگل ادوردز برای شما نشان می­دهد، تعداد نمایش آگهی است که از این قسمت می­توانید متوجه این شوید که آیا کلمات کلیدی و کلید واژه های شما و حتی کلمات کلیدی منفی شما مناسب بوده اند یا خیر؟

انتخاب کلمه کلیدی مناسب با استفاده از راهنمایی های گوگل

موقعیت و سن کاربران را نیز گوگل ادوردز به شما نشان می­دهد از این طریق نیز می­توانید با کاهش هزینه ها بازدهی تبلیغ را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. به این گونه که شما با توجه به کاربران مورد نظر خود و کاربرانی که روی تبلیغ شما کلیک کرده اند، منطقه ی جغرافیایی و سن را برای گوگل ادوردز انتخاب می­کنید و گوگل ادوردز باتوجه به همان منطقه ی جغرافیایی مورد نظر شما و سنی که شما برای مخاطب تعیین کرده اید، به تبلیغ می­پردازد.

فواید تبلیغ در گوگل ادوردز : کنترل هزینه ها

از جمله دیگر فواید تبلیغ در گوگل ادوردز این است که گوگل ادوردز این امکان را برای شما ایجاد کرده است که بتوانید هزینه تبلیغات ادوردز خود را مدیریت کنید. برای کنترل هزینه ها شما می­توانید حداکثر قیمتی را که مد نظرتان است در گوگل ادوردز وارد کنید. گوگل ادوردز با توجه به حداکثر هزینه ی قابل استفاده شده توسط شما هزینه ها و بودجه های تبلیغ را کنترل می­کند. بنابراین اگر نگران این مورد هستید که تبلیغ توسط گوگل ادوردز برای شما هزینه ی زیادی را در پی داشته باشد، گوگل ادوردز راه حل خود را ارائه داده است.

همچنین اگر در سایت خود دچار تغییر در سود شدید می­توانید هزینه را نیز تغییر دهید. مثلا اگر سود شرکت شما 10 درصد کاهش یافت با توجه به این ویژگی گوگل ادوردز می­توانید هزینه ی تبلیغات را به همان درصد کاهش دهید تا ضرر و زیانی به شما نرسد.

فواید تبلیغ در گوگل ادوردز : هدف مناسب

یکی از دلایل اینکه تبلیغات گوگل ادوردز دارای بازدهی زیاد است، این است که گوگل ادوردز هدف هایی را برای خود انتخاب می­کند و با توجه به آن هدف ها برنامه ریزی مناسب را دارد.

گوگل ادوردز تنها برای کاربرانی تبلیغ می­کند که به دنبال محصول شما هستند و وقت و هزینه ی خود را صرف کاربرانی که محصولات شما را نیاز ندارند، نمی­کند.

اگر در تبلیغ توسط گوگل ادوردز دچار شک و تردید شده اید، بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که بیش از 90 درصد از شرکت هایی که درآمد زیادی را کسب کرده اند در صفحه ی اول گوگل ادوردز قرار دارند. همچنین شما می­توانید با استفاده از گوگل ادوردز سایت و محصولات و خدمات خود را به کاربران نشان دهید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

فواید تبلیغ در گوگل ادوردز : تبلیغ در کنار برند های مهم

یکی دیگر از فواید تبلیغ در گوگل ادوردز این است که اگر کار خود را به تازگی راه اندازی کرده اید و فکر می­کنید امکان رقابت را با برند های معروف ندارید، می­توانید با تبلیغ در گوگل ادوردز تبلیغ خود را برای کاربران برند های معروف به نمایش بگذارید.

همچنین در گوگل ادوردز می­توانید آگهی خود را با پرداخت مبلغی در طی چند ساعت یا چند روز در کنار برند های معروف قرار دهید که قطعا به اعتبار آن افزوده می­شود.

با گوگل ادز مشتری به دنبال شما خواهد بود

فواید دیگری که گوگل ادوردز به تازگی برای شما ایجاد کرده است تکنیک قابل توجهی است که در اختیار شما می­گذارد. این مزیت این امکان را برای شما ایجاد می­کند که بجای اینکه شما به دنبال مشتریان باشید، مشتری شما به دنبال کار ها و محصولات شما باشد. این مورد باعث صرف هزینه و وقت برای شما می­شود.

برای اینکه شما بهترین نتیجه را در گوگل ادوردز کسب کنید، باید موارد زیادی را در حساب کاربری گوگل ادوردز خود رعایت کنید. از بین عواملی که تبلیغ می­کنند، گوگل ادوردز یکی از بهترین ابزاری است که به طور دقیق می­توان مواردی از جمله سن، جنسیتو مناطق جغرافیایی را کنترل کرد.

حتی اگر اهداف بلند تری را برای خود دارید می­توانید مکان مناسبی برای تبلیغ خود را انتخاب کنید، تا تبلیغ شما در آن صفحه به نمایش گذاشته شود. در انتخاب آن صفحه باید دقت کافی را داشته باشید که کاربرانی که مورد توجه شما هستند به سمت تبلیغ شما جذب شودند و آن را انتخاب کنند.

مثلا شما باید تبلیغ خود را در سایت هایی به نمایش بگذارید که با سایت، محصول یا خدمات شما مرتبط باشند.

همانطور که در مورد سرعت کارایی گوگل ادوردز گفته شد، گوگل ادوردز کارایی بسیار بالایی رابرای خود دارد. سرعت گوگل ادوردز به حدی بالا است که می­تواند کارایی بهتر و به صرفه تری نسبت به سئو ارائه کند. دلیل بالاتر بودن سرعت گوگل ادوردز نسبت به سئو این است که در گوگل ادوردز امکان انتخاب کلمات کلیدی و کلمات کلیدی منفی وجود دارد.

این مورد باعث می­شود تا سرعت پیدا کردن سایت هایی برای تبلیغات بسیار سریع باشد.

استفاده از سایر ابزارهای گوگل برای انتخاب کلمه کلیدی

کلمات کلیدی خود را باید باتوجه به ابزار هایی مثل کیورد پلنر انتخاب کنید. این ابزار به شما کمک می­کند تا کلمات مورد نظر شما به درستی انتخاب شوند و تبلیغات شما برای کلمات کلیدی مورد نظر مرتبط که جستجوی زیادی داشته اند به نمایش گذاشته شود. رعایت این نکته باعث می­شود تا شما هزینه ی اضافی را پرداخت نکنید و هزینه ی شما برای تبلیغ به کم ترین حد برسد. این مزیت گوگل ادوردز که صرفه ی اقتصادی و وقت نیز دارد باعث شده است تا گوگل ادوردز طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

همچنین کنترل هزینه ی مصرف شده که در بالا گفته شد مزیتی است که برای بسیاری از بازاریابان آنلاین مورد توجه قرار می­گیرد.

پیشنهاد می­شود اگر می­خواهید به ایجاد یک کمپین در گوگل ادوردز بپردازید، با مشاوران مربوطه در میان بگذارید تا با کمترین هزینه بیشترین سود و کارایی را داشته باشید.