تاثیر گواهینامه SSL بر روی نتایج گوگل ادز

 • انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۸
 • نویسنده : sina askari

تاثیر گواهینامه SSL بر روی نتایج گوگل ادز

اگر شما هم جز کسانی هستید که از گوگل ادز استفاده می‌کنید شاید این سوال شما نیز باشد که آیا گواهینامه SSL  بر روی وب سایت شما تاثیر دارد یا خیر؟

اگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستید به شما توصیه می‌کنیم که ما را در این مقاله همراهی کنید.

گواهینامه SSL  چیست؟

یکی از موارد مهم و مورد نیاز برای هر تجارتی و هر وب سایتی داشتن محیطی امن برای کاربرانی است که وارد آن محیط می‌شوند و قصد ورود به پنل کاربری خود را دارند و یا قصد دارند که خرید کنند. بخاطر داشته باشید که اگر وب سایت شما نتواند امنیت کاربران را تامین کند آن ها از خرید و وارد کردن کارت بانکی خود خودداری خواهند کرد و به سایت رقیب شما کوچ می‌کنند.

SSL   یک پروتکل برای برقراری رابطه‌ای امن بین کاربر و سرور می‌باشد. در این پروتکل تمام اطلاعاتی که بین سرور و کاربران وب سایت ها جا به جا می‌شود رمزگذاری می‌شوند.

برای اینکه با پروتکل SSL  بتوانید ارتباط  برقرار کنید باید یک گواهینامه‌ی  SSL که بوسیله سازمان تولید کننده آن امضا شده است را روی وب سایت نصب کنید.

احتمالا شما هم این موضوع را می‌دانید که فعال بودن SSL و  httpsدر سایت شما، یکی از اصلی ترین فاکتورها برای ثبت رتبه بندی و سئو مناسب  برای وب سایت شما می‌باشد.

تاثیراتی که داشتن SSL می‌تواند در وب سایت شما داشته باشد را برای شما بیان می‌کنیم تا خود شما به اهمیت این گواهی پی ببرید:

 • امنیت وب سایت شما را افزایش می‌دهد
 • باعث می‌شود کاربران به کسب و کار شما بیشتر اعتماد کنند
 • همانطور که اشاره شد در سئو تاثیر گذار می‌باشد
 • در هنگام انتقال اطلاعات بین کاربران و سرور رمز گذاری انجام می‌شود
 • به وب سایت و سایت شما در موتور های جستجو هویت می‌بخشد

انواع SSL را بهتر بشناسید

 SSL  هم مانند سرورهای دیگر دارای انواع مختلفی می‌باشد ولی در این نوع در سطح رمز گذاری بین این پروتکل ها تفاوتی وجود ندارد فقط در نمایش در مرورگر و روش نصب باهم تفاوت دارند. SSl ها به سه دسته‌ی زیر تقسیم می‌شوند:

 • Extended Validation
 • Organization Validate
 • Domain Validate

در زمان فعلی سایت های زیادی از گواهینامه SSL استفاده می‌کنند و این تعداد در حال افزایش پیدا کردن است. ولی اگر وب سایت شما  دارای SSL نباشد مرورگری همچون کروم نمایشگر غیر امن را در کنار آدرس سایتتان نمایش می‌دهد. پس شما هم باید بر روی وب سایت خود گواهینامهSSL را باید نصب کنید .

آموزش گرفتن SSL رایگان

گواهینامهSSL رایگان را می‌توان به دو صورت دریافت کرد. به صورت اتوماتیک که روی کنترل پنل هایی مثل: پلسک، سی پنل و دایرکت ادمین قابلیت نصب شدن دارد و به صورت دستی که مراحل پیچیده تری نسبت به دریافت اتوماتیک دارد.

باورهای اشتباه در خصوصSSL وجود دارد که کاربران سایت ها باید از آن اطلاع داشته باشند. اینکه تنها سایت های تجارت الکترونیک به گواهینامه SSL نیازمند هستند، یک باور کاملا اشتباه است.

اکنون اکثر کاربران در مورد امنیت و SSL اطلاعاتی دارند پس بهتر است برای کسب رتبه بندی و امنیت وب سایت از SSL استفاده کنیم.

یکی دیگر از باورهای موجود این است که SSl بر روی تعداد ورودی وب سایت تاثیری ندارد. این در حالی است که کاملا برعکس است، وقتی کاربری وارد مرورگر می‌شود و سایتی را باز می‌کند که در هنگام بالا آمدن علامت “این سایت ناامن است را مشاهده می‌کند” سعی می‌کند سریعا آن سایت را ببندد و دیگر به آن سایت وارد نشود. پس SSL بر روی بازدید وب سایت تاثیر می‌گذارد.

باور غلط سوم عبارت است از اینکه SSl موجب کند شدن سایت می‌شود!  باید بگوییم که این باور کاملا غلط است.  برای اینکه این موضوع برای شما ثابت شود که نصب SSL هیچ تاثیری روی سرعت سایت شما ندارد می‌توانید وب سایت هایی که از گواهینامه SSL استفاده می‌کنند را در نظر بگیرید و به سرعت انها دقت کنید.

SSL پیشرفته ترین گواهینامه در امنیت و رمز گذاری است.

گواهینامهSSL  در نوع خود بی نظیر است و دارای امنیت بسیار بالایی است ولی پیشرفته ترین گواهینامه به شمار نمی اید.

چگونگی استفاده از گواهینامه SSL

  با توجه به توضیحات در قسمت های قبلی  می‌خواهیم طریقه‌ی استفاده از SSL را بیان کنیم . برای دریافت گواهینامه SSL راحت ترین راه این است که از شرکت سرور خود درخواست کنید تا بعد در هنگام راه اندازی سرور برای شما آن را بر روی وب سایت شما نصب کنند. با این حال اگر این شرکت از گواهینامه SSL  پشتیبانی نمی‌کرد از شرکت دیگری که از گواهینامه SSL پشتیبانی می‌کند می‌توانید آن را خریداری کنید.

گوگل ادز

گوگل ادز ابزاری تبلیغاتی می باشد که متعلق به شرکت گوگل است. و در آن کسانی که خواستار تبلیغات هستند می‌توانند خود را از طریق سایت ها و بوسیله ابزارهای دیگر تبلیغ کنند و در معرض دید کاربران قرار بگیرند.

نام آشنا ترین تبلیغ گوگل ادز، قرار دادن تبلیغ در موتور جستجو می باشد. در این نوع تبلیغ  کسی که قصد تبلیغ دارد چند کلمه‌ی کلیدی را در گوگل ادز قرار می‌دهد تا در صورت سرچ شدن این کلمات توسط کاربران گوگل وب سایت ایشان را در نتایج موجود نمایش دهد.

تبلیغ در گوگل ادز چقدر هزینه نیاز دارد؟   

درست کردن اکانت گوگل ادز به صورت رایگان می‌باشد و حتی برای نمایش دادن تبلیغات برای کاربران هیچ گونه هزینه‌ای در بر ندارد. در این سرویس شما  فقط و فقط برای هر کلیک روی تبلیغ شما باید هزینه پرداخت کنید. هزینه  برای کلیک در کسب کارها با توجه به نوع کسب و کار آن فرق می‌کند. هرقدر که کاربر بیشتری با آن کلمه کلیدی  وارد وبسایت شما شوند گوگل قیمت بالاتری را برای آن اتخاذ می‌کند.

گوگل ادز و مزایده

گوگل ادز برای تعیین اینکه چه کسانی را در مکان های مهم تبلیغات خود را قرار بدهند مزایده برگزار می‌کند. برای هر کلمه ی کلیدی هزبنه ی خاصی در نظر گرفته می‌شود و هر کس هزینه بالاتری پرداخت کرد  در بالاترین نقطه برای تبلیغ قرار می‌گیرد.

با توضیحاتی که در قسمت های بالا گفته شد شما تا حدودی با واژگان آشنا شدید .گواهینامه SSL سرویس امنیتی می باشد که به شما کمک می‌کند وب سایت خود را امن کنید تا کاربران زیادی از وب سایت شما بازدید کنند و از مطالب شما استفاده کنند.

همان طور که گفته شد بهتر است اعتبار سایت وب سایت خود را با گزینه نا امن خدشه دار نکنید  و با نصب این سرویس آمار کاربرانی را که از سایت شما بازدید می‌کنند را افزایش دهید.

گوگل ادز یکی از قدیمی ترین ابزارهای تبلیغاتی در گوگل می‌باشد که برای کسانی که میخواهند در فضای مجازی دیده شوند و با رقبای خود به رقابت بنشینند مفید است . این روزها بهترین جا برای دیده شدن فضای مجازی است و با اینکه شبکه های اجتماعی پیشرفت کرده اند ولی همچنان گوگل برای تبلیغ بهترین مکان می باشد.

چند مزیت برای افزایش رشد کسب و کار در گوگل ادز

 • بیشتر شدن اگاهی از برند
 • دریافت نتیجه با سرعت بیشتری از سئو
 • بالا بودن نسبت به تبلیغات رقبا
 • اثر گذاری روی مخاطبان وخرید انها
 • مشاهده بیشتر تبلیغات در دید کاربران

تاثیر گواهینامه  SSL  بر روی گوگل ادز

اگر شما از کاربرانی هستید که از گوگل ادز استفاده می‌کنید شاید فکر کرده باشید که ایا گواهینامه SSL  به سایت شما تاثیر میگذارد یا نه؟

در تاریخ 17 آگوست 2017، گوگل  اطلاعیه ای به تمام کاربران خود ارسال کرد که سایت ها و وب سایت ها اگر از گواهینامه SSL  استفاده نکنند  از ماه اکتبر 2017 در مرورگر گوگل کروم در کنار ادرس سایت ها نوشته “نا امن” قرار می‌گیرد.

مرورگر کروم از  پروتکل  http  که سایت ها و وب سایت ها استفاده می‌کنند  وقتی که دارای فیلدهای ورود، فرم ها و غیره می باشند را به شکل نا امن نشان می‌دهد و در ادامه پروتکل https که سایت ها از ان استفاده می‌کنند (به این معنا که تمام ارتباط میان وب سایت و سیستم شمارمز گذاری می باشد.) که در کنار ان یک قفل سبز و کلمه ی امن نمایش داده می‌شود‌.

برای کسانی که در فضای مجازی فعالیت دارند و با اسم هک و هکر اشنا هستند؛اعتماد کردن و نوشتن اطلاعات شخصی مانند رمز ، شماره کارتو … سخت و دشوار خواهد بود. ایجاد اعتماد برای وب سایت ها و سایت ها ممکن است حائز اهمیت باشد.

پس اگر شما  هم کسب و کار خود را در گوگل ادز تبلیغ می‌کنید  و در پروتکلhttps  تغییرات ایجاد کرده اید لازم می باشد که بر روی تبلیغات خود نیز این تغییرات را اعمال کنید.

به روز رسانی از پروتکل http به https بوسیله گوگل ادز به نام یک urlتازه به حساب می اید بنابراین قبل از تغییر توسط گوگل باید چند تغییر در تبلیغات خود انجام دهید.