دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادروردز و راه های برطرف کردن آن

 • انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۸
 • نویسنده : sina askari

عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز بهترین مکان برای تبلیغات و بیش از 2460000000 بازدیدکننده دارد و هر روز شما با 4 نفر سروکار دارید و تبلیغات در گوگل ادروردز در  بهترین سرمایه گذاری است که انجام می دهید. در صورتی که شما نیز با مشکل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادروردز رو به رو شده اید پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

تبلیغات در گوگل ادروردز

تبلیغات در گوگل دو سال بعد به محبوب ترین نوع تبلیغ تبدیل شده است.

گوگل ادوردز بهترین محل برای نمایش تبلیغات است. ولی در برخی موارد، این نوع تبلیغات نمایش داده نمی شود. عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادروردز ، دلایل گوناگونی دارد. شما باید دلایل عدم نمایش تبلیغات را بررسی کنید.

صورت حساب

یکی از مهم ترین دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز این است که صورت حساب خودتان را  پرداخت نکرده اید. اگر این چنین باشد به شما ایمیل میشود. به بخش صدور صورت حساب بروید و درخواست صورت حساب کنید.

کمپین های منقضی شده اصلی ترین دلیل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادروردز

شاید کمپین تبلیغاتی ادوردز شما منقضی شده باشد. شاید کمپین را برای دوره مشخصی تنیظیم کرده اید و حالا در همان زمان کمپین شما منقضی شده است. باید کلیه گزینه ها را بررسی کرده و دوباره کمپین خود را  فعال کنید.

محدودیت در بودجه روزانه

شاید گوگل ادوردز بودجه روزانه خود را محدود کرده است. زمانی که این چنین کاری انجام شده باشد بنابراین کمپین تبلیغاتی شما نمایش داده نخواهد شد. پس دوباره حساب کاربری خود را شارژ کنید یا کمپین تبلیغاتی خود را برای ساعت های دیگری تنظیم کنید.

 انقضاء ‌بودجه روزانه

شاید به دلیل منقضی شدن بودجه روزانه ، کمپین تبلیغاتی نمایش داده نمی شود. در این صورت بهتر است که  حساب خود را شارژ کنید یا برای ساعت مشخصی از روز کمپین تبلیغاتی را تنظیم کنید.

تنظیم کمپین تبلیغاتی متناسب با موقعیت

شاید کمپین تبلیغاتی بخاطر قرار نگرفتن در شهر یا کشور به خصوصی نمایش داده نشود. بهتر است که کشور/شهر محل خود را مشخص کرده و کمپین تبلیغاتی شروع کنید.

بلوکه شدن آی پی های داخلی

باید از همان ابتدا، با  VPN به گوگل ادوردرز وارد شده و کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید. در غیر این صورت گوگل ادوردرز، IP، شما را مسدود خواهد کرد.

کلمات کلیدی منفی

کلمات کلیدی منفی، مانع نمایش کلمات کلیدی هدف می شود. شما باید این مشکل را شناسایی کرده و در نهایت براساس کمپین تبلیغاتی، کلمات کلیدی خود را تعریف کرده و دوباره آن را راه اندازی کنید.

عدم تایید کلمات کلیدی مشخص شده

شما باید متناسب با اصول و قوانین گوگل ادوردرز کلمات کلیدی را مشخص کرده و کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید. در ابتدا باید مشکل ردشدن کلمات کلیدی را مشخص کرده و براساس اصول گوگل ادوردرز کار کنید.

عدم تایید متن تبلیغاتی

باید متناسب با اصول و شرایط گوگل ادوردرز متن تبلیغاتی خود را تنظیم کنید. فرمت و متن خود را براساس قوانین گوگل ادوردرز تنظیم کرده و کمپین تبلیغاتی خود را شروع کنید.

مشکلات مربوط به انطباق کلمات کلیدی

باید متناسب با کمپین تبلیغاتی خود کلمات کلیدی را تعریف کرده و کمیپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید.

عدم اتصال اکانت google AdWords به گوگل آنالیتیکز

با اتصال حساب کاربری گوگل ادوردز و گوگل آنالیتیکس می توانید فعالیت های تبلیغاتی خود را کنترل کنید. شما با گوگل آنالیتیکس می توانید ترافیک وب سایت خودتان را کنترل کرده و کارهای زیر را انجام دهید:

لیدهای ضعیف

شما باید متناسب با کمپین تبلیغاتی، کلمات کلیدی مناسبی را پیدا کرده و در متون تبلیغاتی خود از آن ها استفاده کنید. شما باید مطابق علایق و سلایق مشتریان خود تبلیغ کنید. در این صورت کاربران بیشتری وارد وب سایت شما می شوند. زمانی که لیدهای شما با کیفیت باشد بر تعداد کاربران شما افزایش داده میشود.

13.نرخ تبدیل وحشتناک تبلیغات گوگلی

عدم هماهنگی بین لندینگ پیج ، طراح سایت و حرکت بین صفحات باعث میشود که کاربران به آگهی شما توجه نکنند. عدم هماهنگی بین متن تبلیغاتی و محتوای لندینگ پیج باعث ریزش مشتریان شما خواهد شد.

باید برای فروش و ورود به وب سایت، کاربران باید بتوانند به راحتی وارد وب سایت شما شده و محصولات دلخواه خود را سفارش دهند. واضح بودن محصول و قیمت رقابتی باعث حفظ مشتریان می شود. شما باید کاربران را به اقدام به عمل وادار کنید تا در وب سایت شما ثبت نام کنند.

تبلیغات متنی محدود

اگر فقط به تبلیغات متنی توجه و تمرکز کنید، اشتباه بزرگ را مرتکب شده اید. شما باید چندین نوع تبلیغات مانند تبلیغات جیمیل، بازاریابی مجدد و بازایابی مجدد دینامیک را انجام دهید. شما باید چندین نوع تبلیغ را به صورت همزمان انجام دهید تا بتوانید کاربران و مشتریان بیشتری را جذب کنید. تنها در این صورت است که نسبت به رقبا چند گام جلوتر خواهید بود.

عدم نظارت متمرکز بر بودجه

جهت تبلیغات در گوگل باید مبالغ خود را بودجه بندی کنید. شما باید هر روز و هر ساعت مبلغ تبلیغاتی خود را مدیریت کرده و از اسراف آن جلوگیری کنید. باید به درستی تصمیم گیری کنید تا تبلیغات شما مثمرثمر واقع شود.

شما باید سوابق پرداختی خودتان را حفظ و نگهداری کنید. حتی اگر آژانس تبلیغاتی دیگری را انتخاب کنید، بازهم لازم است که سوابق مبالغ پرداختی خود را حفظ و نگهداری کنید.

شما با آنالیز همه دادها شامل نرخ تبدیل، نرخ کلیک، تاثیر کلمات کلیدی و هرینه ها می توانید بهتر تصمیم گیری کنید. شما با کمیپن های بلندمدت می توانید در گوگل، اعتبار خاصی را کسب کنید و همین باعث خواهد شد تا آگهی های شما در گوگل ادوردز بیشتر کلیک خورده و بازدیدکننده بیشتری داشته باشد. شما باید سوابق درج آگهی خود را در گوگل ادوردز حفظ کنید و نسبت به آن کوشا باشید و از همان  آن ها برای دوره های بعدی استفاد کنید.

عدم بروز رسانی تبلیغات

شما باید کمپین های تبلیغاتی در دوره های زمانی مشخصی بروز کنید. گوگل ادوردز از همه تغییرات شما آگاه است و سوابق این تغییرات حفظ می شود. شما باید کمپین تبلیغاتی خود را آنقدر تغییر دهید تا نتیجه مورد نظر خودتان را بدست بیاورید. شما باید از دید مشتریان به آگهی خود نگاه کنید. به طور یقین مشتریان آگهی های تکراری را دوست ندارند. یک آگهی نباید به مدت طولانی در گوگل ادوردز قرار بگیرد. شما باید به طور منظم و در دوره های مشخصی آگهی خود را بروز کنید. شما باید در دوره های مختلفی آگهی خود را بروز رسانی کنید. عدم بروز رسانی یک آگهی در میزان بازدید آن تاثیر به سزایی دارد. شما باید آگهی خودتان را از زوایای مختلف بررسی کرده و آن را بروزرسانی کنید.

آشفتگی در حساب کاربری گوگل ادوردز

آشفتگی بدترین حالت برای حساب گوگل ادوردز است. در صورتی که در حساب گوگل ادوردز آشفتگی هایی دیده می شود باید در سریع ترین زمان ممکن آن را برطرف کنید. شما می توانید با روش های ذیل این آشفتگی را برطرف کنید:

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی

هرگز از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید. اگر کلمات کلیدی را بیش از حد استفاده می کنید در این صورت کاربران کمتری آگهی شما را بازدید می کنند. اگر این چنین است مبلغی که برای آگهی خود پرداخت هدر خواهد رفت.

کمپین های نامرتبط

این مشکل مانند مورد قبلی می تواند برای شما دشواری هایی ایجاد کند. زمانی که کمپین تبلیغاتی شما با کلید واژه ارتباط نداشته باشد، در آگهی های شما آشفتگی وجود خواهد داشت. اگر آگهی شما با صفحه فرود تناسبی نداشته باشد، در نتیجه افراد کمتری آگهی شما را بازدید خواهند کرد.

افراط در کمپین های تبلیغاتی/ گروه های تبلیغاتی

در صورتی که بازار هدف شما یک کشور باشد، در این صورت راه اندازی کمپین های مختلف کاری غیر ضروری خواهد بود. هرگز وقت و هزینه خود را  با کمپین های مختلف تبلیغاتی هدر ندهید.

کلیک پایین

شما باید بتوانید 2 درصد کلیک ها را جذب کنید. یعنی به ازای هر 100 آگهی باید حداقل 2 درصد کلیک ها را جذب کنید. نرخ کلیک پایین باعث افزایش هزینه آگهی برای شما می شود. کلیک پایین به معنای موقعیت پایین آگهی است. اگر در جایگاه اول گوگل ادوردز قرار نداشته باشید، مشکلات متعددی برای شما بوجود خواهد آمد.

نحوه حفظ جایگاه خود در بالاترین آگهی

 • سرمایه گذاری روی CPC
 • بهبودی کلمات کلیدی

هر چقدر که متن آگهی با محصولات شما تطابق داشته باشد به همان اندازه افراد بیشتری روی آگهی شما کلیک خواهند کرد. نرخ کلیک با امتیاز کیفی ارتباط تنگاتنگی دارد و باید از افزونه های تبلیغاتی جهت افزایش کلیک آگهی استفاده کنید.

لندینگ پیج نامرتبط

بعد از آماده شدن لندینگ پیج، گوگل ادوردز آگهی شما را اسکن کرده و اگر بین متن آگهی ناهماهنگی وجود داشته باشد امتیاز کیفی آگهی شما را کم کرده ، نرخ پایین کلیک باعث افزایش هزینه تبلیغاتی شم می شود. همیشه متن آگهی باید با لندینگ پیج ارتباط داشته باشد، در غیر این صورت امتیاز کیفی لندینگ پیج کاهش می یابد. اگر بازدیدکننده بین متن آگهی و لندینگ پیج ارتباطی را متوجه نشود، به سرعت از صفحه شما خارج شده و همین باعث کاهش امتیاز کیفی صفحه لندینگ پیج شما می شود.

کارهای لازم جهت بهینه سازی صفحه فرود

 • افزایش لود سریع صفحه و کاهش امتیاز کیفی در صورت لود پایین
 • ارتباط بین کلمات کلیدی و متن آگهی در لندینگ پیج
 • هدایت و دایرکت کردن کاربر به صفحه درخواست او، عدم هدایت و دایرکت کاربر به صفحه اصلی وب سایت
 • ارتباط بین متن آگهی و کلمات کلیدی، عدم ارتباط و کاهش امتیاز کیفی صفحه
 • کاهش امتیاز کیفی در صورت عدم رعایت قوانین حریم خصوصی و استفاده از کوگی

عدم بهینه شبکه های اجتماعی و عدم سئوی محتوا

شما باید هر هفته شبکه های اجتماعی، محتوای آنلاین و سئو آن ها را بروز کنید. خیلی از بازاریاب ها بعد از ضررهای سنگین به این نتیجه می رسند. باید برای هر سه رکن متخصصینی جداگانه را استخدام کنید. با بررسی سوابق آژانس های تبلیغاتی را انتخاب کرده و این وظایف را به آن ها محول کنید.

پرداخت مبلغ بالا بدون نرخ رشد تبدیل

اگرچه بسیاری از بازاریاب ها به قدرت گوگل ادوردز پی برده اند ولی برخی هنوز به قدرت این رسانه پی نبرده اند، و برای گوگل ادوردز خرج نمی کنند،بخاطر این که بر این باور هستند که مبلغ سرمایه گذاری آن ها بر نمی گردد. شما باید در ابتدا این رسانه را شناسایی کرده، متن آگهی خودتان را تهیه کرده و در گوگل ادوردرز ثبت کنید و همزمان در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید تا بتوانید کاربران و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

اجتناب در موارد زیر در گوگل ادوردز

 • عدم درج تبلیغات در صفحه نتایج و همزمان در گوگل ادوردز
 • عدم استفاده درست از کلمات کلیدی مرتبط و حذف کلمات کلیدی نامربوط و منفی
 • عدم نمایش تبلیغات در ساعات اوج بازدید
 • عدم استفاده از ابزارهای ردیابی تبدیل هر ابزار دیگر

وابستگی به نتایج نکات بهینه سازی گوگل

هرگز به توصیه های گوگل گوش ندهید، گوگل دوست دارد که آگهی های شما بالاترین CTR را داشته باشد تا جیبتان خالی شود.پس بنابراین گاهی اوقات به توصیه های گوگل گوش فرا ندهید تا بتوانید آگهی خودتان را به نحو احسن مدیریت کرده و کاربران و مشتریان را جذب کنید.

نتیجه گیری

آگهی شما باید به قدری جذاب باشد که کاربر روی آن کلیک کرده و نهایت به وب سایت شما وارد شود و از محصول یا خدمات شما استفاه کند. از آن جایی که شما برای آگهی خودتان مبلغ پرداخت می کنید باید به قدری جذاب باشد که کاربر روی آن کلیک کرده و متن آگهی شما را خط به خط مطالعه کرده و محصولات یا خدمات شما را خریداری کرده و حتی آن را به سایر کاربران نیز توصیه کند.

برای هر  ریالی که پرداخت می کنید باید ارزش قائل شده طوری که با هر کلیک مشتری جدیدی را جذب کنید و محصولات و خدمات خود را به بیشترین تعداد بفروشید. حتما به مدت زمان انقضای آگهی خود دقت کنید تا هرگز زودتر از موعد مقرر منقضی نشود.

حتما به چگالی کلمات کلیدی مرتبط با آگهی دقت و توجه کنید تا بیشترین مشتری را جذب کنید و افزایش سرعت آپلود لندینگ پیج باعث خواهد شد تا بر شمار مشتریان شما افزوده شود. شبکه های اجتماعی را هرگز فراموش نکنید و کاربران شبکه های اجتماعی را به مشتری تبدیل کنید.