معرفی گوگل ادوردز و امکانات آن

  • انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۸
  • نویسنده : sina askari

تبلیغات در گوگل

آیا به دنبال راهی مطمئن برای تبلیغ محصولات خود هستید؟ آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می توانید محصولات خود را در گوگل ثبت کنید و آن ها را به کاربران گوگل معرفی نمایید؟ ما در این مطلب قصد داریم تا با معرفی گوگل ادوردز راهی را به شما معرفی کنیم که به راحتی بتوانید محصولات خود را به کاربران گوگل معرفی کنید و درآمدتان را به طرز چشمگیری افزایش دهید از این رو تئوصیه میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

مزیتی که این سیستم دارد این است که شما بعد از کلیک کاربر بروی تبلیغ هزینه ی آن را پرداخت می کنید به همین دلیل بدون هیچ نگرانی و باخیال راحت و بااعتماد کامل می توانید از این سیستم تبلیغاتی استفاده نمایید. نحوه نشان دادن تبلیغ در این سیستم بدین شکل است که شما عنوان، توضیحات و لینک صفحه مورد نظر خود را در تبلیغات گوگل ثبت می کنید تا در سرچ های تعیین شده به کاربران نشان داده شود، پس از هر بار کلیک کاربر بر روی تبلیغات شما از موجودی هزینه تبلیغات شما کم و به حساب گوگل می رود.

معرفی گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی از سرویس های کسب درآمد و تبلیغاتی شرکت گوگل است، نحوه کسب درآمد گوگل از طریق گوگل ادوردز یه این صورت است که باقراردادن تبلیغات شما در صفحات سرچ گوگل باعث افزایش بازدید کاربران از محصولات شما می شود و شما نیز بعد از کلیک کردن کاربر برروی تبلیغ محصول خود مبلغی را به گوگل پرداخت می کنید.

رایج ترین روش تبلیغات گوگل ادوردز قرار دادن تبلیغات شما در موتورسرچ گوگل می باشد که در این روش شما باید کلمه کلیدی یا متن خود را مطابق با محتوی تبلیغ در گوگل ادوردز وارد کنید تا در صورتی که کاربران گوگل این کلمه را در موتورسرچ گوگل جستجو کنند تبلیغات شما برای آن ها نمایش داده شود. شاید در این قسمت این سوال در ذهن شما ایجاد شود که در صورتی که افراد مختلفی کلمه کلیدی شما را در گوگل ادوردز ثبت کرده باشند،

گوگل ادوردز تبلیغ کدام یک از شما را در الویت قرار می دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که گوگل ادوردز پیشنهاد تمام تبلیغ کنندگان را بررسی کرده و پیشنهاداتی که به معیارهای آن نزدیک تر باشد را برای نمایش انتخاب می کند، برای اطلاع از معیارهای گوگل ادورز ادامه مطلب را دنبال کنید.

روش بدست آوردن نتایج مثبت از گوگل ادوردز

همانطور که می دانید برای بدست آوردن نتایج مطلوب در هر کاری لازم است که آن کار را به درستی انجام دهید، استفاده از گوگل ادوردز نیز از این امر مستثنی نیست و شما تنها در صورتی می توانید کسب و کارتان را با گوگل ادوردز رونق دهید که ساخت کمپین تبلیغاتی ادوردز خود را به درستی انجام داده باشید . از این رو در تلاش هستیم تا با معرفی گوگل ادوردز به شما عزیزان، شما را در این مسیر همراهی و راهنمایی نماییم.

خیلی از افراد به دلیل قراردادن نادرست تبلیغات در گوگل ادوردز به نتایج مورد نظرشان دست پیدا نکرده اند و از این شیوه تبلیغ دلسرد و ناامید شده اند و پول زیادی را نیز در این شیوه تبلیغاتی از دست داده اند اما باید بدانید همیشه اینگونه نیست و شما در صورتی که کارتان را درست و حساب , کتاب شده انجام دهید هیچ وقت از استفاده از تبلیغات به روش گوگل ادوردز پشیمان نمی شوید. برخی از نکات لازم در هنگام قرار دادن تبلیغات در گوگل ادوردز عبارتند از:

  • کلمات کلیدی متناسب باتبلیغات و درست انتخاب شود
  • هزینه تبلیغات به ازای هر کلمه متناسب با نوع تبلیغات تنظیم شود
  • متن تبلیغاتی زیبا و جذاب و مرتبط با موضوع نوشته شود

میزان هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز

در بخش دیگری از معرفی گوگل ادوردز به سراغ هزینه های آن خواهیم رفت، برای تبلیغ کردن در گوگل ادوردز شما در ابتدا باید برای خود حساب کاربری ایجاد کنید که ساخت این حساب کاربری رایگان می باشد. بعد از ساخت حساب کاربری شما باید حساب خود را شارژ کرده و سپس تبلیغ مورد نظرتان را در گوگل ادوردز ثبت کنید،

در هنگام ثبت تبلیغتان مواردی است که شما لازم است آن ها را رعایت کنید، برای مثال در هنگام تنظیم پول مبلغی را انتخاب کنید که بتوانید در مزایده ای که بین تبلیغ کنندگان گوگل ادوردز برگزار می شود برنده شوید برای این منظور مقاله هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است می تواند بهترین راهنمای شما در این زمینه باشد.

جالب است بدانید گوگل به فکر کسانی که اطلاعات کافی در مورد گوگل ادوردز ندارند یا نحوه درست کردن اکانت درون آن را یاد ندارند نیز بوده است، راه حلی که گوگل برای این افراد اندیشیده است این است که اکانتی را سفارش دهند که توسط گوگل مدیریت می شود و به این صورت براحتی می توانند تبلیغاتشان را درون گوگل ادوردز ثبت نمایند.

نحوه هدف گذاری گوگل ادوردز مطابق باکلمات کلیدی

پس از ساخت اکانت اکانت گوگل ادورز لازم است تا در بخش دیگری از معرفی گوگل ادوردز به سراغ هدف گذاری در گوگل ادوردز رویم. احتمالا توجه کرده اید که در هنگامی که شما یک کلمه کلیدی را سرچ می کنید در صفحه اول گوگل آگهی هایی باز می شوند که بازدید بیشتری نسبت به سایرین دارند که به این آگهی ها Paid search  و به قسمت زیر آن organic search  گفته می شود.

مطلب مهمی که در هنگام انتخاب کلمات کلیدی باید بدانید این است که شما باید کلماتی را انتخاب کنید که احتمال می دهید کاربران بیشتری آن را سرچ کنند و لازم است این کلمات باتبلیغات شما مرتبط باشد و از قراردادن کلمات کلیدی که افراد کمتری آن را سرچ می کنند خوداری کنید چون این کلمات تاثیر منفی بر امتیاز کیفیت شما می گذارد.

نحوه هدف گذاری گوگل ادوردز مطابق با علاقه کاربران

یکی از مطالبی که در هنگام گذاشتن تبلیغات در گوگل ادوردز باید بدانید این است که قسمتی به نام audience targeting وجود دارد که شما می توانید تبلیغ خود را در گروه خاصی قرار دهید استفاده کردن از این تنظیمات باعث می شود تا افرادی که علاقمند به آن موضوع هستند بتوانند تبلیغات شما را در هنگام سرچ آن موضوع مشاهده کنند و بدین صورت شانس شما نیز برای نشان دادن محصولاتتان افزایش می یابد. برای مثال اگر تبلیغات شما در زمینه ورزش است می توانید آن را در گروه ورزشی قرار دهید تا تمام افرادی که موضوعات ورزشی را سرچ می کنند بتوانند تبلیغات شما را نیز مشاهده نمایند.

Max CPC و Avg CPC

همانطور که می دانید شما در هنگام قراردادن تبلیغات خود در گوگل ادوردز لازم است مبالغی را تعیین کنید که یکی از این مبالغ Max CPC می باشد که این مبلغ به معنای بیشترین هزینه ای است که شما حاضرید باکلیک یک کاربر بر تبلیغ خود به گوگل پرداخت کنید. علاوه برMax CPC  مبلغی نیز به نام Avg وجود دارد که به معنای متوسط هزینه ای است که شما در قبال هر کلیک باید بپردازید.

نحوه مزایده در گوگل ادوردز

نشان دادن تبلیغات شما ارتباط مستقیمی با Ad Rank تبلیغتان دارد و باافزایش آن تبلیغ شما در جایگاه بالاتری نسبت به سایر آگهی ها قرار می گیرد اما سوالی که ممکن است برایتان پیش آید این است که اصلا Ad Rank به چه معنی می باشد و چه نقشی دارد؟

این کلمه درواقع همان رتبه تبلیغ شما است که براساس عوامل مختلفی مانند قیمت تنظیم شده توسط شما برای هر کلیک (CPC)  و امتیازکیفیت تبلیغتان تعیین می شود. نقش Ad Rank نیز زمانی پررنگ تر می شود که فردی کلمات کلیدی مشخص شده توسط شما را در گوگل سرچ می کند در این هنگام گوگل ادوردز آگهی هایی را در الویت قرار می دهد و به کاربر نشان می دهد که دارای Ad Rank بیشتری نسبت به آگهی های مشابه باشد.

امتیاز کیفیت

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین رتبه تبلیغ شما امتیاز کیفیت تبلیغتان است. نحوه امتیاز دادن گوگل بر اساس پاسخ به این سوال است که تبلیغ شما تا چه حدی تواسته است مشکلات کاربر را برطرف کند؟

امتیاز کیفیت اعدادی بین 1 تا 10 را در بر می گیرد و بالا بودن امتیاز کیفیت به این معنا است که تبلیغ شما متناسب با نیاز مشتری و دارای کیفیت بالایی می باشد. جالب است بدانید به میزانی که امتیاز کیفیت تبلیغ شما بالاتر باشد هزینه ی شما نیز به ازای هر کلیک کاهش می یابد.

برای تعیین امتیاز کیفیت فاکتورهای مختلفی موثر هستند که نرخ کلیک (تعداد کلیک های تبلیغ)، میزان ارتباط کلمات کلیدی باتبلیغ، میزان سایقه اکانت گوگل ادوردز و… از جمله این فاکتورها می باشند.

تعریف سهم نمایش تبلیغ

نمایش تبلیغ به تعداد دفعاتی گفته می شود که یک تبلیغ نمایش داده می شود و به نسبت آن به نمایش پیش بینی شده توسط گوگل ادوردز سهم نمایش تبلیغ می گویند. لازم به ذکر است بدانید تعداد نمایش یک تبلیغ براساس کلمات کلیدی مشخص شده توسط شما متفاوت است و به فاکتورهایی مانند میزان هزینه تنظیم شده توسط شما،امتیاز کیفیت و… وابسته است.

تعریف نرخ کلیک مورد انتظار یا expected CTR

یکی دیگر از کلماتی که در گوگل ادوردز مشاهده می کنید expected CTR است که این کلمه به معنای نرخ کلیک تمام آگهی ها می باشد و براساس نوع کلمه کلیدی، تعداد دفعاتی که آن کلمه کلیدی سرچ شده و جایگاه آن متفاوت است.

بعد از اینکه این عدد مشخص شد این عدد با نرخ کلیک تبلیغ شما سنجیده می شود و براساس عددی که تبلیغ شما بدست آورد به یکی از سه حالت بالاتر، پایین تر و در حدود میانگین تقسیم بندی می شود. مقاله بهینه سازی نرخ CTR می تواند کمک بسیار زیادی در این مسیر به شما نماید.

دلیل استفاده از سیستم ادوردز

شاید باخودتان تصور کنید که تبلیغ از طریق سایت های معمولی همانند تبلیغ از طریق گوگل ادوردز است اما بهتر است بدانید این تصور کاملا اشتباه است و تبلیغ این دو بایکدیگر متفاوت می باشد و تفاوت آن در این است که وقتی فردی به صورت طبیعی وارد سایت می شود قصد آن معمولا کسب اطلاعات بوده و هدفی برای دیدن محصولات ندارد این در حالی است که بابالا آمدن تبلیغات کلیکی زمانی فرد برروی آن کلیک می کند که قصد خرید آن محصول باآن مشخصات را داشته باشد.

پس از این مطلب نتیجه می گیریم که تبلیغ از طریق یک سایت ممکن است بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب کند اما ممکن است هیچکدام از این بازدیدکنندگان قصد خرید محصولات شما را نداشته باشند و این مسئله برای شما فایده ای ندارد ولی بازدید از طریق گوگل ادوردز تنها بازدیدکنندگانی را به سمت محصولات شما سوق می دهد ک علاقمند به خرید آن هستند و این موضوع می تواند شانس شما را برای افزایش درآمد به طرز چشمگیری بالا ببرد.

تبلیغات موثر در گوگل نیاز به داشتن مدیریت صحیح دارد

اگر به دنبال تبلیغات موثر در گوگل هستیدد باید بدانید این کار نیاز به وقت گذاشتن و مدیریت عالی دارد، معمولا درست کردن یک حساب کاربری در گوگل ادوردز به زمان زیادی نیاز ندارد اما نکته ی مهم این است که شما تنها بادرست کردن یک حساب کاربری و قراردادن تبلیغات خود در آن نمی توانید نتیجه ی مطلوبی را از این کار بدست آورید،

برای درک این موضوع این مثال را در نظر بگیرید فرض کنید شما تبلیغی را در گوگل ادوردز قرار داده اید که متن تبلیغ هیچ ارتباطی باموضوع آن سایت نداشته باشد در این شرایط به احتمال زیاد کاربر تمایلی به دیدن سایت شما ندارد و از آن صفحه خارج می شود به همین دلیل شما به راحتی مشتری و پولتان را از دست می دهید.

پس به طور کلی اینقسمت از معرفی گوگل ادوردز این مطلب را در نظر داشته باشید که تبلیغات موثر در گوگل ادوردز و افزایش درآمد از طریق آن به مدیریت صحیح و هدفمند نیازمند می باشد.

نحوه دسته بندی تبلیغات در گوگل

گوگل در هنگام تصمیم گیری در مورد جایگاه یک تبلیغ عوامل مختلفی مانند هزینه تعیین شده توسط شما برای هر کلمه و تعداد بازدیدکنندگان آن تبلیغ را در نظر می گیرد، سیستم گوگل ادوردز نیز اینگونه است و به تبلیغات مفید ارزش و اهمیت بیشتری می دهد آن را نسبت به سایر تبلیغات در الویت قرار می دهد.

اگر شما نیز خواستار قرار دادن تبلیغات موثر در گوگل ادورز هستید باید بدانید که اگر متن تبلیغ مرتبط با محتوی سایت انتخاب شود تعداد بازدیدکنندگان و مشتریان هدفمند و در پی آن درآمدتان نیز افزایش پیدا می کند.

نکات مفید در هنگام استفاده از گوگل ادوردز

  • مطاله قوانین موجود در ادوردز
  • خودداری از redirect کردن
  • قرار دادن تبلیغات جذاب و پرمحتوا
  • قراردادن تبلیغات مرتبط با سایت