اشتباهات در گوگل ادوردز

  • انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۸
  • نویسنده : sina askari

اشتباهات در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی از روش های تبلیغاتی بسیار پرطرفدار است که هر ساله شرکت ها و برند های معروفی دلار های زیادی را خرج آن می­کنند تا گوگل ادوردز به تبلیغ برند آن ها بپردازد. اشتباهاتی را بعضی از افراد برای استفاده از گوگل ادوردز به کار می­برند و بعضی افراد تصورات نادرستی در مورد گوگل ادوردز دارند و آن را سطل آشغالی می­دانند که پول خود را در آن به دور می­اندازیند. ما در ادامه می­خواهیم به اشتباهات در گوگل ادوردز و همچنین به این مورد که هزینه برای تبلیغات علاوه بر این که به دور انداختن پول به حساب نمی­ آید، بلکه می­تواند بسیار مفید و سودمند باشد و شما را در ایجاد و تبلیغ شغل خود یاری کند پردازیم از این رو توصیه میکنیم که تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید.

بررسی اشکالات گوگل ادورز

یکی از اشکالاتی که امکان دارد در هنگام تبلیغ در گوگل ادوردز به وجود آید این است که مدیر سایت یا بازاریاب هدف مورد نظر گوگل ادوردز را کلمات کلیدی قرار می­دهد. در صورتی که کلمات کلیدی برای این مورد به کار می­روند تا کلمات مناسبی را پیدا کنید که مرتبط با خدمات شما باشند و در هنگام جستجوی کاربر به کار روند.

در هنگام استفاده از گوگل ادوردز نباید کلمه های کلیدی را هدف قرار داد ولی استفاده از کلمات کلیدی مناسب بسیار می­تواند مهم و تاثیر گذار باشد. برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب می­توانید از ابزاری مثل کیورد پلنر استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می­کند تا کلمات کلیدی و کلید واژه های مناسبی را برای متن آگهی تبلیغ خود انتخاب کنید. همچنین باید در آگهی و تبلیغ خود کلمات کلیدی منفی را نیز استفاده کنید، تا تبلیغ شما کارایی بهتری را داشته باشد.

باید در انتخاب کلمات کلیدی دقت داشته باشید که شامل کلمات چند سیلابی باشند و کلی نباشند.

مثلا استفاده از کلمه ی کلی “کفش” نمی­تواند کلمه ی کلیدی مناسبی برای شما باشد.

اگر در هنگام استفاده از کلمات کلیدی به این نکات دقت نداشته باشید هزینه ی زیادی برای شما رقم می­خورد.

انتخاب صفحه ی فرود مناسب

در هنگام تبلیغ در گوگل ادوردز باید به این نکته دقت داشته باشید که صفحه ی فرود مناسبی را برای تبلیغ خود انتخاب کنید. اولین کاری که برای یک تبلیغ مناسب باید انجام شود انتخاب صفحه ی هدف است. شما باید صفحه ای متناسب از هر نظر را برای تبلیغ خود در نظر بگیرید. اگر صفحه ای مناسب را برای کار خود انتخاب کنید، می­توانید به دنبال نتیجه ای مفید و بازدهی مناسب باشید.

یک صفحه ی هدف یا فرود خوب و مناسب باید از هر نظری برای مخاطب مناسب باشد. محتوای مناسب، طراحی گرافیکی متناسب با موضوع، چگونگی نگارش محتوا و مطالب می­تواند چند مورد از مواردی باشد که یک صفحه ی مناسب باید آن را دارا باشد.

یکی از اشتباهاتی که کاربران در این مورد انجام می­دهند، انتخاب صفحه ی فرود نامناسب است. به همین دلیل است که در فوق به بررسی صفحه ی فرود مناسب پرداختیم.

عدم استفاده از جزئیات در آگهی

یکی دیگر از اشتباهات در گوگل ادوردز که بعضی از بازاریابان آن را انجام می­دهند، استفاده نکردن از جزئیات در آگهی می­باشد. استفاده از شماره تلفن، آدرس و … می­تواند به شما کمک کند تا افرادی که به تبلیغ شما جذب شده اند، اعتماد بیشتری به شما داشته باشند و البته از این طریق می­توانید راه های دسترسی زیادی را برای کاربران علاقه مند ایجاد کنید.

توضیح این موضوع که این گونه امکانات را در گوگل ادوردز چگونه ایجاد کنیم در بحث اینجا نمی­گنجد.

جالب است بدانید بسیاری از افرادی که با گوگل ادوردز کار می­کنند و تبلیغات خود را در آن به نمایش می­گذارند، اطلاعی از وجود این امکان در گوگل ادوردز ندارند. شما می­توانید با استفاده از این ویژگی گوگل ادوردز به جذب هرچه بیشتر کاربر کمک کنید.

همچنین علاوه بر اینکه این ویژگی باعث جذب مخاطب زیاد و جذب اعتماد کاربران می­شود، باعث می­شود تا کیفیت تبلیغ شما افزایش یابد و همانطور که می­دانید افزایش کیفیت تبلیغ با جزئیات می­تواند باعث کاهش هزینه شود.

استفاده از لینک های مربوط به سایت شما نیز می­تواند کمک زیادی را به بهبود کیفیت تبلیغ شما داشته باشد.

استفاده از کلمات منفی

اگر در تبلیغات گوگل ادوردز خود از کلمات منفی تا به حال استفاده نکرده اید، یکی از اشتباهات در گوگل ادوردز را انجام داده اید. این مزیت مهم که دارای خوبی های بسیاری می­باشد، می­تواند هزینه ی تبلیغات شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

این ویژگی که شامل کلمات کلیدی منفی می­شود این امکان را به شما می­دهد تا کلماتی را انتخاب و ارائه کنید که نمی­خواهید تبلیغ شما برای آن به نمایش گذاشته شود.

همانطور که گوگل ادوردز قسمتی را برای انتخاب کلمات کلیدی ایجاد کرده است،که با توجه به آن می­توانید تبلیغتان را برای آن ها به نمایش بگذارید، قسمتی را نیز برای کلمات کلیدی منفی دارد.

کلمات کلیدی منفی به شما کمک می­کند تا هدف گذاری شما دقیق تر باشد. همچنین این امکان را به شما می­دهد تا تبلیغ برای کاربری که مد نظر شما نیست نمایش داده نشود. بنابراین با وجود این مورد هزینه ی شما تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

استفاده از قابلیت انتخاب زمان و مکان نمایش تبلیغات

امکان دیگری که گوگل ادوردز برای شما ایجاد کرده است امکان تنظیم زمان و مکان برای نمایش تبلیغ شما است. یکی از اشتباهاتی که بعضی از بازاریابان و تبلیغ کنندگان انجام می­دهند، استفاده نکردن از این امکان است.

با توجه به این ویژگی که گوگل ادوردز برای شما ایجاد کرده است، می­توانید در زمانی که سایت شما فعالیت و پشتیبانی دارد، تبلیغ را به نمایش بگذارید.

بیشتر بازاریابان ساعاتی بین 7 تا 24 ساعت را برای نمایش آگهی در نظر می­گیرند. 7 تا 24 ساعت برای نمایش آگهی شما در گوگل ادوردز می­تواند مفید و سودمند با هزینه ای مناسب باشد.

کنترل ساعات نمایش آگهی باعث می­شود تا کلیک کردن به روی تبلیغ شما به مراتب بیشتر شود.

علاوه بر این تعیین ساعات نمایش آگهی گوگل ادوردز می­تواند باعث افزایش زیاد بازدهی تبلیغ شما شود. مزیت هایی که گفته شد می­تواند در جهت کاهش هزینه های مصرفی به شما کمک کند.

امکان دیگری که گوگل ادوردز برای شما ایجاد کرده است، امکان تائید مکان برای نمایش تبلیغ است.

تصورات نادرست در رابطه با امکانات و ویژگی های گوگل ادز

در ادامه می­خواهیم به چند نمونه اشتباهات در گوگل ادوردز  بپردازیم که کاربران تصور نادرستی از امکانات و ویژگی های گوگل ادوردز دارند.

یکی از تصورات نادرستی که اکثر افراد از گوگل ادوردز دارند به این صورت است که تصور دارند پول خرج کردن در تبلیغات گوگل ادوردز به نوعی پول خود را هدر دادن است.

تبلیغات در گوگل ادوردز هزینه ی بالایی را دارد اما اگر شما هدف بالایی را برای کسب درآمد خود دارید، لازم نیست به هزینه ی اندکی که برای تبلیغات به گوگل ادوردز واگذار می­کنید فکر کنید.

اعتماد نداشتن به گوگل ادوردز باعث این تصور نادرست شده است. حتی اگر بعضی از افراد هدف بالایی داشته باشند مبلغ زیادی را برای تبلیغات در گوگل ادوردز در نظر نمی­گیرند.

در صورتی که اگر بعد از زمان اندکی به نتیجه ی کار خود نگاه کنند متوجه خواهند شد که همان مبلغی که برای تبلیغات در گوگل ادوردز را خرج کرده بودند باز خواهد گشت.

پس لازم نیس در این مورد نگرانی به خود راه بدهید.

بعضی از افراد که بازاریابان خوبی به شمار می ­آیند و ایده های مناسبی برای کسب درآمد مجازی و واقعی دارند به گوگل ادوردز اعتماد نمی­کنند و متاسفانه آن را در همان زمینه ی ابتدایی نگه می­دارند.

هزینه گوگل ادورز چگونه محاسبه می شود

هزینه ی گوگل ادوردز باتوجه به هر کلیکی که به روی تبلیغ شما زده می­شود محاسبه می­شود. باید دقت داشته باشید که تبلیغات گوگل ادوردز می­تواند به شروع کسب و کار شما کمک کند. شروعی خوب! ولی شما باید باتوجه به تکنیک هایی که بکار می­برید، کاربر خود را نگه دارید تا تبلیغات گوگل ادوردز برای شما بازدهی داشته باشد.

بعضی از بازاریابانی که تبلیغ در گوگل ادوردز را در به صورت مبتدی ادامه می­دهند و در ساعات اندکی تبلیغ خود را به نمایش می­گذارند بسیاری از مشتریان خود را از دست می­دهند.

برای صرفه جویی بیشتر در آگهی و تبلیغتان می­توانید این امکان را ایجاد کنید تا آگهی شما در مناطق محدود تری به نمایش گذاشته شوند.

حتی اگر قصد دارید با چند ابزار مانند تلفن همراه، تبلت و … آگهی شما نمایش داده شود می­توانید با  مراجعه به Device Targeting این امکان را ایجاد و محدود کنید.

استفاده از سئو بجای گوگل ادورز امکان پذیر است؟

یکی دیگر از تصورات اشتباهی که بعضی از بازاریابان دارند این است که تصور دارند سئو می­تواند به تنهایی به تبلیغات بپردازد. در صورتی که سئو سال های طول می­کشد تا بتواند آمار بازدید سایت شما را بالا ببرد و سایت جز شناخته ترین سایت ها قرار بگیرد.

همچنین سئو نیازمند کار بسیار دقیق و حرفه ای است که آن هم هزینه ای را در پی دارد، که امکان دارن هزینه ی پرداخت شده توسط شما بازدهی برای تبلیغ نداشته باشد. بنابر این توصیه می­شود تا از گوگل ادوردز برای تبلیغات خود استفاده کنید.

شما با استفاده از گوگل ادوردز می­توانید در زمان بسیار کوتاهی بازدید سایت خود را آن چنان افزایش دهید که رتبه ی بالایی را در بین سایت های هم رقیب خود به دست آورد. در صورتی که مایلید تا در رابطه با اینکه گوگل ادوردز بهتر است یا سئو اطلاعات بیشتری به دست آورید پیشنهاد می کنیم به بخش مقالات وب سایت ادزکار مراجعه نمایید.