تبلیغات اپلیکیشن در گوگل ادز و گوگل پلی

  • انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • نویسنده : sina askari

تبلیغات اپلیکیشن در گوگل ادز و گوگل پلی

اگر نمی­دانید چگونه برای اپلیکیشن خود تبلیغ کنید حتما مقاله ی زیر را مطالعه کنید.اگر اپلیکیشنی برای خود ساخته‌اید و می­خواهید آن اپلیکیشن را تبلیغ کنید تا افراد زیادی آن را به روی سیستم و گوشی خود نصب کنند پیشنهاد می­شود تا راهکار هایی زیر را انجام دهید. گوگل ادز می­تواند تبلیغات اپلیکیشن را برای اپلیکیشن شما ایجاد کند که آن تبلیغات می­توانند به شما کمک کنند تا اپلیکیشن شما پیشرفته شود و طرفداران زیادی را در بربگیرد.

یکی از کارهایی که گوگل ادز برای تبلیغ اپلیکیشن شما انجام می­دهد به این گونه است که در اپلیکیشن هایی که مشابه با اپلیکیشن شما هستند تبلیغی را برای اپلیکیشن شما به نمایش می­گذارد. این روش باعث می­شود تا افرادی که اپلیکیشن مشابه شما را نصب کرده اند برای آن ها جذاب باشد.

همچنین گوگل ادز اپلیکیشن هایی را برای تبلیغ در نظر می­گیرد که موضوعی مشابه با موضوع اپلیکیشن شما را داشته باشد. این مورد نیز باعث می­شود تا افرادی که به دنبال موضوعی مشابه با اپلیکیشن شما هستند ترغیب به نصب اپلیکیشن شوند.

باید بدانید که تبلیغات مرتبط با اپلیکیشن توسط گوگل پلی، یوتیوپ و… انجام می­شود و در شبکه ی display به اجرا گذاشته و نمایش داده می­شود.

طریقه محاسبه تبلیغات اپلیکیشن توسط گوگل ادز

جالب است بدانید هزینه ی این گونه تبلیغات اپلیکیشن بر اساس تعداد نصب اپلیکیشن محاسبه می­شود.

هزینه­ ی هر نصب حدودا کمتر از 500 تومان است که با این مبلغ 500 تومان هزینه برای شما شروع خواهد شد و امکان دارد به بیشتر از 500 تومان هم در مواردی که رقابت شدید وجود دارد برسد.

در ایران رقابت زیادی برای تبلیغ این گونه از اپلیکیشن ها وجود ندارد به همین دلیل شما می­توانید با حداقل هزینه تبلیغ خود را به نمایش بگذارید. این هزینه به ازای نصبی که شما از کاربران دریافت می­کنید می­تواند بسیار کم هزینه برای شما باشد.

یکی از موارد خوبی که در گوگل ادز ایجاد شده است این است که شما می­توانید حداقل و حداکثر هزینه را در گوگل ادز درج کنید و گوگل ادز می­تواند با توجه به هزینه ای که شما در سایت درج کرده‌اید، تبلیغات شما را به نمایش بگذارد.

این مزیت که شما می­توانید هزینه ی خود را انتخاب کنید مورد استفاده ی بسیاری از کاربران گوگل ادز قرار گرفت و طرفداران زیادی را داشت.

مزیت های تبلیغات اپلیکیشن از گوگل ادز

اگر شما برای تبلیغات خود از گوگل ادز استفاده کنید دقیقا می­توانید مشاهده کنید که روزانه، ماهانه و سالانه چه تعدادی از افراد اپلیکیشن شما را نصب کرده اند. این مورد برای شما می­تواند بسیار کاربردی باشد. اگر تعداد زیادی اپلیکیشن شما را نصب کرده باشند شما باید به دنبال به روز رسانی کردن اپلیکیشن خود باشید. همچنین اگر افراد زیادی اپلیکیشن شما را نصب کنند شما باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش کارایی این اپلیکیشن باشید. اگر گوگل ادز نشان داد که اپلیکیشن شما را تعداد زیادی نصب نکرده اند شما باید تغییرات اساسی در اپلیکیشن خود دهید تا مورد تائید کاربران واقع شود و بتوانید کاربران دیگر اپلیکیشن ها را از کاربران خود کنید.

هزینه ی دریافتی

همانطور که گفته شد برای اینکه شما تبلیغ خود را توسط گوگل ادز به نمایش بگذارید هزینه ی بسیار کمی از شما دریافت می­شود. هزینه تبلیغات ادوردز که از شما دریافت می شود باتوجه به تعداد اپلیکیشن نصب شده است. این مورد این امکان را برای شما ایجاد می­کند که شما هزینه ی اضافی پرداخت نمی­کنید و هزینه ی پرداخت شده توسط شما دقیقا به دلیل نصب اپلیکیشن است.

سرعت نصب بسیار بالا

  • سرعت نصب اپلیکیشن شما در گوگل ادز بسیار زیاد و متناسب با هزینه ای است که شما پرداخت می­کنید. اگر در گوگل ادز به شروع تبلیغ بپردازید، خواهید دید که گوگل ادز بسیار سریع تر از روش های دیگر عمل می­کند و اگر اپلیکیشن شما کاربردی و قابل استفاده باشد، بلافاصله بعد از شروع تبلیغ تعداد زیادی نصب را مشاهده خواهید کرد.

چگونه در گوگل ادز تبلیغات اپلیکیشن کنیم؟

برای شروع تبلیغ در گوگل ادز شما باید یکی از بسته هایی که گوگل ادز در اختیار شما می­گذارد را انتخاب و پرداخت کنید.

بسته های پرداختی توسط گوگل ادز متفاوت است. هزینه ی این گونه بسته های ارائه شده توسط گوگل ادز از200 درهم شروع و تا 2000 درهم ادامه دارد.

با انتخاب هر گونه از این بسته ها حساب کاربری شما دارای شارژ  و دارای اعتبار می­شود. این شارژ را می­توانید به هنگام تبلیغ استفاده کنید.

مزیت دیگری که استفاده از گوگل ادز برای تبلیغات دارد این است که شما در هر لحظه ای که از تبلیغ خود برای اپلیکیشن منصرف شدید، گوگل ادز هزینه ی پرداخت شده توسط شما را به شما پس خواهد داد.

در سرویسی که گوگل ادز در اختیار شما قرار می­دهد می­توانید مقدار مانده ی حساب خود، تعداد اپلیکیشن نصب شده و موارد دیگری را مشاهده کنید و براساس آن تبلیغ خود را افزایش و کاهش دهید.

چگونه افزایش نصب اپلیکیشن داشته باشیم؟

جالب است بدانید هر چه مبلغ روزانه ای که در اختیار گوگل ادز قرار می­دهید و برای آن تعیین می­کنید، بیشتر باشد تعداد نصب شما نیز بیشتر خواهد شد. باتوجه به این مورد یکی از راه هایی که برای افزایش نصب اپلیکیشن در حال حاضر مورد تائید و قابل استفاده است، قرار دادن مبلغ بیشتر در اختیار گوگل ادز می­باشد.

البته در این مورد باید توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از افزایش بودجه افزایش نصب چندانی نخواهید داشت ولی بعد از گذشت زمان می­توانید پیشرفتی را در این زمینه مشاهده کنید.

باتوجه به اینکه محدودیتی برای افزایش نصب در گوگل ادز وجود ندارد شما می­توانید با در نظر گرفتن این نکته نصب خود را به تعداد دلخواه افزایش دهید.

یکی دیگر از راهکار هایی که برای افزایش نصب می­توان استفاده کرد، بهینه سازی یا بهبود اپلیکیشن شما است که با توجه به آن می­توانید تاحد زیادی بدون مصرف کردن هزینه ی اضافی نصب اپلیکیشن خود را افزایش دهید. مزیتی که این روش نسبت به روش قبل دارد این است که این راه بدون هزینه ای اضافی برای شما است.

اگر شما در تبلیغ خود نمی­خواهید ضرری داشته باشید گوگل ادز این امکان را برای شما ایجاد کرده است.

امکانات ویژه گوگل ادز برای برنامه های فروشگاهی

اگر اپلیکیشن شما یک اپلیکیشن فروشگاهی است و با خرید و فروش محصولات خود در اپلیکیشن درآمد کسب می­کنید، احتمالا می­خواهید بدانید که در ازای هر فروش و هر تبلیغ چقدر کسب درآمد می­کنید و سود حاصل از این اپلیکیشن چقدر است؟ شما می­توانید در گوگل ادز این امکان را ایجاد کنید که به ازای هر سود هر خرید یا به ازای خرید اولیه ی شما، تبلیغات انجام شود.

شما با پیگیری دائم اپلیکیشن خود می­توانید متوجه این شوید که کاربران شما از کدام یک از امکانات اپلیکیشن شما بیشترین استفاده را می­کنند تا در تعیین بودجه برای تبلیغ دچار مشکل و ضرر و زیان نشوید.

در شبکه Display این امکان ایجاد شده است که تبلیغ برای هر سن و هر جنسیتی نمایش داده نشود. مثلا اگر تبلیغ و اپلیکیشن شما برای سنین بالای 18 سال به کار می­رود، شبکه  Display  سعی دارد تا تبلیغ فقط برای سنین بالای 18 سال نمایش داده شود. گوگل پلی نیز افراد را بر اساس معیار هایی که برای خودش تعریف کرده است  تقیسیم بندی می­کند و سعی دارد مناسب ترین تبلیغ و آگهی را برای آن ها به نمایش بگذارد.

تعداد نصب بالای برنامه شما هزینه تبلیغات را پایین می آورد

توجه داشته باشید که اگر اپلیکیشن شما از قبل توسط نرم افزار بازار نصب زیادی را داشته است باعث کاهش هزینه در تبلیغات شما می­شود ولی این نکته قابل توجه است که گوگل ادز نمی­تواند تبلیغ اپلیکیشن شما را در کافه بازار انجام دهد.

تبلیغ گوگل ادز تنها برای کاربران اندروید نیست بلکه کاربران ios و آیپد نیز می­توانند از این طریق ازگوگل ادز استفاده کنند و تبلیغ اپلیکیشن خود را به نمایش بگذارند.

برای ثبت نام در گوگل ادز و درج تبلیغ خود توسط گوگل ادز شما ابتدا باید حساب کاربری داشته باشید. اگر تاکنون در گوگل ادز حساب کاربری ندارید، می­توانید به سادگی در گوگل ادز حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

موارد مربوط به تبلیغات در گوگل پلی

تبلیغاتی که در گوگل پلی عنوان Suggested for you را به خود گرفته اند شامل تبلیغاتی هستند که در صفحه ی اول گوگل پلی به نمایش گذاشته می­شوند و طرفداران زیادی را نیز به خود جذب می­کنند.

ساخت یک اپلیکیشن سختی های زیادی را با خود به همراه دارد، همچنین  وقت زیادی را از شما گرفته است. بنابراین اگر این اپلیکیشن نصب زیادی را با خود نداشته باشد وقت و کار شما مفید نخواهد بود. بهتر است برای تبلیغ این گونه از اپلیکیشن ها که سازنده ی آن زحمت زیادی را برای آن کشیده است از گوگل ادز و گوگل پلی استفاده شود.

برای اینکه متن آگهی درخواست شده توسط گوگل ادز و گوگل پلی را تهیه و انتخاب کنید،می­توانید از وسایل و نرم افزار های پیشنهادی مثل کیورد گوگل پلنر استفاده کنید . این نرم افزار به شما کمک می­کند تا در آگهیتان کلمات کلیدی و کلید واژه های مفیدی را استفاده کنید. استفاده از کلید واژه های مناسب باعث می­شود تا با هزینه ی کم بتوانید تعداد زیادی نصب داشته باشید.